De term Was olie zegt eigenlijk niet zoveel omdat de eigenschappen van een dergelijk product afhangen van wat de betreffende fabrikant in zijn product heeft gestopt. Zo kan men eenvoudig Was olie maken uit een mix van ongezuiverde zachte bijenwas en goedkope Lijnzaadolie maar kan men ook product met dezelfde naam maken op basis van Tungolie en bijvoorbeeld hoogwaardige Carnaubawas. In dat laatste geval heeft u uiteraard een hele andere kwaliteit en wordt een dergelijk product dan ook vaak Hardwasolie of Hardwaxolie genoemd om het onderscheid aan te geven met de goedkopere producten.
Wasolie of Hardwaxolie? Onze Wasolie wordt Hardwaxolie door de hoogwaardige Tungolie en Carnaubawas. Hoewel het dus een wasolie is noemen we het niet zomaar Wasolie omdat het door de juiste ingrediënten Hardwaxolie genoemd mag worden.
Onze Wasolie / Hardwaxolie is niet voor niets een van de sterkste soorten wasolie op de markt. Hieronder noemen we de twee belangrijkste ingredienten die er met diverse anderen ingrediënten voor zorgen dat onze Wasolie daadwerkelijk Hardwaxolie wordt.
Van Carnaubawas wordt wel gezegd dat het in pure vorm net zo hard is als beton. Zo erg is het naar onze mening ook weer niet maar dat het misschien wel de allersterkste wassoort is die we op deze planeet kennen daar zijn we het wel over eens. Genoeg reden dus om deze was als tweede hoofdingrediënt in te zetten bij het maken van onze wasolie.